Apie mus


Viskas prasidėjo nuo kelių šimtų fazaniukų įsigijimo. Pradžioje tai buvo tik pomėgis. Esame dar gana jauni fazanų augintojai, gyvuojame jau 3-4 metus. Pas mus jie auginami nuo vienadienio paukštuko iki suaugusio fazano. Per visus veiklos metus fazanynas išsiplėtė. Dabar turime daugiau kaip 1000 suaugusių paukščių. Fazanai paperka savo grožiu, pagyvina aplinką.
Šis pomėgis atima nemažai laiko, paukščiai reikalauja nemažai rūpestingumo ir priežiūros. Dideliuose ir aukštuose voljeruose auginami vadinamieji medžiojamieji fazanai. Medžiojamasis fazanas – tai Lietuvoje niekada negyvenęs paukštis, medžioklės tikslais pradėtas veisti praėjusio amžiaus pradžioje. Šie bandymai buvo atliekami viena nuo kitos nutolusiose vietose, tad teigiamų rezultatų nedavė – laisvėn paleisti paukščiai pasklisdavo apylinkėse ir greitai išnykdavo. Antra vertus, Lietuvos sąlygos nepalankios fazanams, kilusiems iš šiltesnių kraštų.
Medžioklės tikslais veisti fazanus nėra lengva – nors ir yra išbandytų ir pripažintų metodikų, sukurtų specialių pašarų, tačiau fazanai yra pakankamai reiklūs ir lepūs.

Fazanų augintojas Andrius Kvedaras užsiima ir kita veikla, daugiau apie tai galite pasiskaityti www.mediniaipadeklai.com arba www.woodenpallets.lt